...

Brefaloplastyka – wszystko, co musisz wiedzieć

blefaroplastyka

Brefaloplastyka, znana również jako korekta lub plastyka powiek, to popularna procedura chirurgiczna, której głównym celem jest zniwelowanie defektów estetycznych lub funkcjonalnych oka. Poznaj szerszą charakterystykę tego zabiegu oraz wskazania do jego przeprowadzenia.

Czym jest brefaloplastyka?

Brefaloplastyka to procedura z zakresu chirurgii wykonywana w znieczuleniu miejscowym, która obejmuje usuwanie nadmiaru skóry, tłuszczu lub mięśni z okolic powiek zarówno górnych, jak i dolnych. Zazwyczaj trwa maksymalnie 3 godziny i wymaga około tygodnia rekonwalescencji. Pierwsze efekty można zauważyć już po miesiącu od zabiegu. Warto wspomnieć, że są one trwałe – utrzymują się przez długi czas i zazwyczaj nie wymagają poprawy.

Wskazania do wykonania brefaloplastyki

Istnieje wiele powodów, dla których zapada decyzja o wykonaniu brefaloplastyki. Przede wszystkim warto wskazać tu aspekty estetyczne – opadające powieki, nadmiar skóry, lub tzw. worki pod oczami powodują, że wzrok wygląda na zmęczony, co często stanowi źródło kompleksów. Brefaloplastyka umożliwia przywrócenie młodzieńczego i wyrazistego wyglądu.

Kolejne wskazania obejmują aspekty funkcjonalne. Opadające powieki mogą ograniczać pole widzenia, co przyczynia się do znaczącego utrudniania wykonywania codziennych czynności, takich jak czytanie czy prowadzenie pojazdu. Plastyka powiek przyczynia się do poprawy jakości widzenia i jest częstym wskazaniem medycznym.

Brefaloplastyka – przeciwwskazania

Brefaloplastyka, choć jest popularną i często przeprowadzaną procedurą, nie jest odpowiednia dla każdego pacjenta. Istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą wykluczyć możliwość przeprowadzanie zabiegu lub wymagać dodatkowej oceny i przygotowania. Warto wskazać tu m.in. ciążę i okres karmienia piersią, choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby oczu (takie jak zaawansowana jaskra) oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Przeciwwskazaniem jest również obecność infekcji skórnych, zarówno bakteryjnych, jak i wirusowych.

Podsumowanie

Plastyka powiek może przynieść wiele korzyści pacjentom, którzy odczuwają dyskomfort związany z wyglądem lub funkcjonowaniem swoich oczu. Decyzja o jej przeprowadzeniu powinna być starannie przemyślana i podjęta po konsultacji z okulistą i chirurgiem plastycznym. Jeśli zastanawiasz się nad brefaloplastyką, odwiedź klinikę OMEGA Medical Clinics. Przeprowadzimy szczegółowy wywiad medyczny i zapoznamy się z Twoimi oczekiwaniami. Po dogłębnej analizie Twojej indywidualnej sytuacji, podejmiemy odpowiednie kroki w celu zniwelowania Twojego problemu.