Rewitalizacja INTYMNA

Naturalnie zachodzące w naszym organizmie procesy starzenia dotyczą nie tylko tego co widoczne gołym okiem, ale również naszych stref intymnych. Temat ten, tak bardzo jeszcze wstydliwy, ale niezmiernie istotny w naszym życiu, powoli zaczyna być zauważalny, a współczesne kobiety coraz częściej pytają w gabinecie o pomoc i radę w tym zakresie.

Narządy intymne, jak każda inna część ciała ulegają procesowi starzenia. Z wiekiem zmieniają swój wygląd i właściwości biologiczne. Przebyte ciąże i porody oraz ewentualne zabiegi chirurgiczne dodatkowo nasilają zmiany występujące wraz z wiekiem. Szczególnie ważnym czynnikiem tych zmian jest spadek poziomu estrogenu – żeńskiego hormonu płciowego. Prowadzi on m.in. do zaniku podściółki tłuszczowej a w konsekwencji zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu zewnętrznych narządów płciowych. W efekcie zmniejsza to doznania i satysfakcję ze współżycia, co może istotnie wpłynąć na jakość życia.

Z czasem pojawiają się również objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, które we wczesnych etapach zaawansowania, można z powodzeniem leczyć bez konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego, związanego z pobytem w szpitalu, znieczuleniem, okresem gojenia i rekonwalescencji oraz  ograniczenia aktywności zawodowej. 

    1. Ginekolog
    2. Endokrynolog
    3. Ginekologia Estetyczna