...

Klinika medycyny estetycznej - Wrocław

    1. Ginekolog
    2. Ginekologia Estetyczna
    3. Medycyna Estetyczna

    1. Medycyna Estetyczna

KLINIKA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ - Wrocław - CZYM JEST MEDYCYNA ESTETYCZNA?

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo dynamicznie, a zainteresowanie zabiegami anty-aging nieustannie rośnie zarówno wśród kobiet jaki mężczyzn. Skierowana jest na profilaktykę i promocję zdrowej skóry, ale również usuwanie niedoskonałości. Zdecydowana część zabiegów skupia się wokół poprawy jakości skóry. Rewitalizację i odmłodzenie skóry zapewniają m.in. peelingi, lasery, mezoterapia.

Pamiętajmy, że procedury medycyny estetycznej zgodnie z prawem powinny być wykonywane tylko przez lekarzy!  W OMEGA Medical Clinics naszym priorytetem jest bezpieczeństwo pacjenta , dlatego też współpracujemy tylko z doświadczonymi lekarzami, którzy poza zdolnościami manualnymi, estetyką pracy i empatią do pacjentek dysponują olbrzymią wiedzą odnośnie leczenia powikłań po zabiegach tego typu.

Wśród wyżej wspomnianych procedur znajdują się zwłaszcza: ordynacja leków na receptę, zabiegi nieinwazyjne, zabiegi o niewielkim stopniu inwazyjności, laseroterapia i wiele innych. Działania te służą poprawie wyglądu. Inna powszechnie stosowana definicja medycyny estetycznej głosi, że zajmuje się ona zagwarantowaniem ludziom zdrowym wysokiej jakości życia. Wykonywane jest to poprzez działania o charakterze profilaktycznym lub rekonstrukcyjnym odnoszącym się głównie do procesu starzenia się skóry.

JAKIE DZIAŁANIA OBEJMUJE MEDYCYNA ESTETYCZNA?

Głównym celem medycyny estetycznej jest podniesienie jakości życia, a tym samym, poprzez poprawę wyglądu, ogólnego samopoczucia. W zakresie medycyny estetycznej najczęściej wykonuje się zabiegi na twarz, które:

  • spłycają lub usuwają zmarszczki,
  • zwalczają blizny potrądzikowe,
  • rewitalizują okolicę oczu,
  • powiększają i modelują usta,
  • korygują owal twarzy,
  • zwężają poszerzone pory skóry,
  • niwelują cienie pod oczami,
  • podkreślają kości policzkowe.

 

Medycyna estetyczna zajmuje się korektą szeroko pojętych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwe staje się: zlikwidowanie przebarwień skórnych, zwalczenie problemu nadmiernej potliwości, likwidacja rozstępów i cellulitu (tzw. pomarańczowej skórki), ograniczenie nadmiernego wypadania włosów, zamknięcie rozszerzonych naczynek, pozbycie się owłosienia ciała, likwidacja zapadniętych policzków bądź usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej (w przypadku miejscowej otyłości). 

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ?

Zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej wypełniają przestrzeń między kosmetologią a chirurgią estetyczną. Zabiegi te mają charakter pozachirurgiczny oraz małoinwazyjny, wymagają jednak doskonałej znajomości anatomii zwłaszcza głowy i szyii oraz fizjologii skóry. Ze względu na ich nieznaczną inwazyjność, po ich przeprowadzeniu nie ma potrzeby pozostawania w placówce medycznej. Musimy mieć jednak na uwadze, że po upiększającym zabiegu mogą mimo wszystko pojawić się działania niepożądane. Należy to do rzadkości, a żeby zredukować do minimum ryzyko ich wystąpienia, powinno się bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza. Oto przykładowe środki i metody wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej:

  • toksyna botulinowa – podana w odpowiednich ilościach i w odpowiednie miejsce zapewnia nam gładkie czoło, ale i może leczyć nadpotliwość czy vaginismus; w nieodpowiednich ilościach i źle podana może doprowadzić do tragicznych powikłań. Podawać może ją tylko LEKARZ !!
  • wypełniacze, spośród których najbardziej znany jest kwas hialuronowy;
  • biostymulatory tkankowe – hit ostatnich czasów, regeneruje skórę, napina ją i wygładza oblicze
  • mechaniczne lub chemiczne (z wykorzystaniem działania takich kwasów, jak np. AHA, BHA i PHA) złuszczanie obumarłego naskórka, czyli peelingi;
  • zabiegi biostymulacyjne z użyciem lasera biostymulującego lub podania osocza bogatopłytkowego;
  • nakłuwanie, np. mezoterapia igłowa, która polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych przez niewielkie nakłucia;
  • lasery, np. frakcyjny, diodowy;
  • podciśnienie;
  • kriolipoliza – zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych;
  • fale radiowe

Pamiętajmy, że nawet zabiegi o znikomej inwazyjności mogą mieć pewne przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. W większości przypadków są to m.in.: choroby krwi, aktywne stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, nadwrażliwość na składniki stosowanego podczas zabiegu preparatu, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego i wiele innych chorób ogólnoustrojowych, ale na ten temat może wypowiedzieć się tylko lekarz poprzednio zebranym wywiadzie.

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze a zapewni Ci to tylko przeprowadzenie zabiegu w sprawdzonym miejscu u doświadczonego lekarza!