Nietrzymanie moczu – źródła problemu

nietrzymanie-moczu

Problem z nietrzymaniem moczu może wystąpić u kobiet w różnym wieku. Stanowi bardzo krępującą przypadłość, która uniemożliwia kontrolowanie własnego ciała. Budzi również lęk i stres, przez co znacznie zniechęca do wielu aktywności i obniża poczucie własnej wartości. Istnieje jednak wiele metod, które są w stanie zniwelować ten problem i przywrócić komfort codziennego życia.

Problem nietrzymania moczu – przyczyny

Nietrzymanie moczu, nazywane również inkontynencją, wiąże się z zaburzeniem funkcjonowania układu moczowego. Bardzo często jest wynikiem osłabionych mięśni dna miednicy, które odpowiadają za regulowanie oddawania moczu. Inkontynencja moczowa może pojawić się również w wyniku predyspozycji genetycznych, po ciążach i porodach siłami natury oraz jako jeden z objawów chorób neurologicznych (np. choroby Parkinsona). Dolegliwość często występuje u kobiet chorych na cukrzycę, a także u kobiet, które nadużywają napojów zawierających kofeinę.

Warto wiedzieć, że nietrzymanie moczu może być dolegliwością, która utrzymuje się przez cały czas. Istnieją jednak przypadki, w których problem jest czasowy i przemijający. 

Nietrzymanie moczu – leczenie

Terapia nietrzymania moczu w dużym stopniu jest uzależniona od przyczyny problemu. Dobre rezultaty daje m.in. zmiana trybu życia i codziennych nawyków – redukcja masy ciała, ograniczenie napojów zawierających kofeinę. Często sprawdza się również profesjonalna fizjoterapia oraz wykonywanie ćwiczeń dna miednicy.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu

W niektórych przypadkach zalecane jest leczenie laserowe, które pozwala na zniwelowanie przykrych dolegliwości. W poszukiwaniu laserowego leczenia nietrzymania moczu we Wrocławiu warto wybierać sprawdzone, renomowane kliniki, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród Pacjentów.

Jako OMEGA Medical Clinics oferujemy nieinwazyjne zabiegi, wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, pod kierunkiem doświadczonego specjalisty. Nasze działania pozwalają przywrócić prawidłową strukturę układu moczowo-płciowego, odzyskać kontrolę nad własnym ciałem i cieszyć się codzienną aktywnością.